Весняні канікули 2023

Зважаючи на складну ситуацію в Україні та введення воєнного стану, весняні канікули можуть бути для школярів часом певних труднощів та обмежень. Але важливо зберігати оптимізм, дбати про своє здоров'я та безпеку. Ось декілька порад, які можуть бути корисними під час весняних канікул у таких умовах:

/Files/images/Час труднощів та обмежень (1).png


Обережно: кліщі!

Щороку навесні із настанням тепла і пробудженням рослин активізуються іксодові кліщі. Ці небезпечні для людей і тварин істоти найбільш активні у квітні–червні та серпні–жовтні.

Зустріти кліща можна не тільки в лісі, парку чи сквері, а й на будь-якому газоні. Найчастіше вони сидять у траві, на висоті 20–60 см, і лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини.

Іксодові кліщі можуть переносити збудників небезпечних захворювань людини і тварин, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Збудники потрапляють у наш організм під час присмоктування кліща.

За матеріалами: Центру громадського здоров'я МОЗ України.
Щоб дізнатись більше, натисніть на зображення нижче:

/Files/images/Обережно кліщі!.png


Обережно: сказ!

Сказ — це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.

Джерелом та резервуаром збудника сказу є усі теплокровні тварини, з яких найбільш небезпечні для інфікування людини м,ясоїдні (дикі та домашні). Людина може інфікуватися збудником сказу від хворої на сказ тварини через:
укус;
подряпину та мікроушкодження шкіри;
потрапляння контамінованої збудником сказу слини на слизові оболонки.

За матеріалами: Центру громадського здоров'я МОЗ України.Щоб дізнатись більше, натисніть на зображення нижче:

/Files/images/3372005b3af58ec7.png

Кiлькiсть переглядiв: 80