Кременчуцький ліцей №4 – спеціалізована середня школа фізико-математичного та хіміко-біологічного профілів для здібних учнів. При ліцеї відкриті доліцейні спеціалізовані класи з поглибленим вивченням математики, фізики, біології та хімії, початкові та 5-9 загальноосвітні класи. Кременчуцький ліцей №4 учасник експерименту Всеукраїнського рівня за темою: «Управління інноваційною діяльністю в умовах сучасного навчального закладу».Попередня підготовка учнів до вступу у ВНЗ починається ще з 1 класу. Основна підготовка з 10 класу, коли посилюється профілізація навчання, вводяться предмети за вибором; учні остаточно розподіляються за рівнем знань та мотивацією до «одержання відмінних оцінок», проводяться попередні співбесіди з батьками. Закінчується 10 клас обов'язковою навчально-виробничою практикою.

Згідно статуту Кременчуцького ліцею №4 "Кремінь" затвердженого рішенням Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області від 27 січня 2023 року мова навчання викладена в розділі І п. 1.15

Мовою освітнього процесу в ліцеї є державна мова.